Logo CMiOW

Edukacyjna wizyta VI LO w ZSO nr 6 w Gdańsku

W dniach 16-18 października 2023 roku mieliśmy wielką przyjemność gościć uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdańsku w naszym urokliwym Borucinie! To była niezwykle inspirująca i owocna wizyta, pełna edukacyjnych doświadczeń i fascynujących odkryć.

W ramach tej edukacyjnej wizyty, uczniowie zostali oprowadzeni po naszym malowniczym ogródku meteorologicznym przez naszego kolegę, Rafała Głuszewskiego. Rafał podzielił się z młodzieżą fascynującą wiedzą na temat przyrządów meteorologicznych oraz lokalnego mikroklimatu. To była okazja do zgłębienia tajników obserwacji i analizy warunków atmosferycznych, co z pewnością rozszerzyło horyzonty uczniów.

Poniedziałek był dniem pełnym fascynujących warsztatów, prowadzonych, m. in., przez dr. Dawida Weisbrodta, na temat “Jeziora – wielkie archiwa przyrody”. To była intensywna lekcja nauki i pasji, która pozwoliła młodzieży lepiej zrozumieć znaczenie i funkcje jezior w przyrodzie.

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że mogliśmy dostarczyć tak cenne doświadczenia edukacyjne młodym umysłom. Choć niestety nadszedł czas pożegnania, jesteśmy przekonani, że to tylko początek Waszej naukowej przygody! Cieszymy się, że mogliśmy was zainspirować i być częścią waszego edukacyjnego procesu.

Dziękujemy serdecznie uczniom VI LO w ZSO nr 6 w Gdańsku oraz ich nauczycielom za odwiedzenie naszego Centrum i dzielenie się z nami pasją do nauki. Mamy nadzieję, że te chwile zostaną z Wami na długo i zainspirują was do dalszego poznawania tajemnic przyrody.

Bądźcie zawsze ciekawi i gotowi na nowe odkrycia!