Youth symposium „Geomorphology in Quaternary research”

W dniach 27.06.2022-01.07.2022 na terenie Stacji Limnologicznej Uniwersytetu Gdańskiego w Borucinie odbyło się międzynarodowe sympozjum młodych naukowców “Geomorfologia w badaniach Czwartorzędu”. Wydarzenie zostało objęte patronatem Międzynarodowej Unii Badań Czwartorzędu (INQUA), Międzynarodowego Stowarzyszenia Geomorfologów (IAG), oraz Stowarzyszenia Geomorfologów Polskiego (SGP). W sympozjum uczestniczyło 20 osób z 6 różnych krajów. Części konferencyjnej towarzyszyły specjalistyczne warsztaty (spektrometryczne profilowanie gamma, datowanie z wykorzystaniem izotopów kosmogenicznych, mikrotomografia komputerowa) oraz tematyczne wycieczki terenowe (krajobrazy i osady glacjalne, paleogeografia Pomorza, zalewy sztormowe na wybrzeżach). W skład komitetu organizacyjnego weszli pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.